Kemer Olympos Teleferik turu “Yüzdüm ve Antalya denizinde çok vakit geçirdim, şimdi farklı bir deneyim yaşamak istiyorum” diyenler için organize edildi. Bunu söylerseniz bu güzel şehri yukarıdan da izleyebilirsiniz.

Olympos Teleferik turu , Akdeniz manzarası eşliğinde gürültüden ve serinlikten uzak bir teleferik yolculuğu yapmanız için düzenleniyor. Sıcak tutan kıyafetlerinizi önceden hazırlamanızı öneririz.

Dahil olanlar

Transfer
Klimalı minibüs ile ulaşım
Sigorta
Teleferik ücreti

Hariç olanlar

Diğer içecekler
Fotoğraf ve videolar

Kemer Olympos Teleferik hakkında biraz bilgi verelim. Olympos teleferik, Antalya’nın batısında, Akdeniz kıyısında Kemer ilçesinde, 2365 m yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın tepesinde bir teleferik tesisi olan Beydağları Sahil Milli Parkı’nın merkezinde yer almaktadır.

Kemer Olympos Teleferik hem vatandaşların hem de turistlerin ilgisini çekerken onların beğenisini topladı. Olympos teleferik yolculuğu sırasında otel transferi ile yürüyüş, yamaç paraşütü gibi çeşitli aktivite turlarına katılarak sevdiklerinizle birlikte kapsamlı bir tatil geçirebileceksiniz.

Kemer Olympos Teleferik, deniz seviyesinin altından zirveye 10 dakika sürmektedir. Denizden göğe olan yolculuğunuz sırasında çeşitli endemik bitki türlerinin ve iğne yapraklı ağaçların üzerinden geçeceksiniz. Dağın zirvesine ulaştığınızda 360 derece görebileceğiniz harika bir panaromik manzara ile karşılaşacaksınız.

Harika fotoğraflar çekebileceğiniz bu lokasyonda bu muhteşem manzaraları ölümsüzleştirebilirsiniz. Aynı zamanda dağın tepesinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz seyir terasları ve tur hakkında kapsamlı bilgi alabileceğiniz dükkanlar sizleri bekliyor olacak. Ayrıca bu yerlerden aileniz ve arkadaşlarınız için satın alabileceğiniz çeşitli hediyelik eşyalar da bulunmaktadır.

Kemer Olympos Teleferik Turuna Başlangıç ve Tahtalı Dağına Transfer

Olympos Teleferik programımıza başlamak için sizleri modern, konforlu ve tam donanımlı aracımızla Kemer’deki otelinizden alacağız.

Ardından etkinliğin başladığı yere ulaşana kadar keyifli bir yolculuk yapacağız. Burada aracımızdan inip 25 kişilik teleferiğe bineceksiniz.

Tahtalı Dağının Zirvesine Tırmanıyoruz

Teleferik kabinindeki herkes hazır olduğunda Olympos’a “uçuş” başlayacak! 10 dakika boyunca Olimpos Dağı’nın zirvesine ulaşana kadar tırmanacaksınız ve bu kısacık zamana ne kadar heyecan, huzur ve güzel manzara sığdırdığına şaşıracaksınız. Olympos’un tepesinde yeterince boş zamanınız olacak.

Olympos Teleferik, panoramik kıyı şeridi, ormanlar, yamaçlar, tepeler ve vadiler ile süslenmiş, gözünüze hitap edecek güzel anlar sunacak.

Not olarak ekleyelim: Teleferik hattının uzunluğu tam olarak 4359 metredir ve geride bıraktığınız her metrede daha fazla heyecan ve keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz!

Olympos Dağının Yüksekliği Ne kadar?

Deniz seviyesinden 2365 metre yükseklikteki Olympos’un zirvesine ulaştıktan sonra ciğerlerinizi bol oksijenli temiz havayla dolduracaksınız.

O zaman seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz var: Nefes kesen manzaranın keyfini çıkarabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmekten bahsetmişken, alternatif olarak ekstra ücret ödeyerek profesyonel fotoğrafçılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ya da çam ağaçları arasında yürüyüş yapabilir ve el değmemiş doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Alışveriş havasındaysanız kendinize veya sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Uçurumun kenarına yaklaşmadığın sürece istediğini yapabilirsin!

Zirveye ve Kemer Olympos Teleferik Programına Veda Ediyoruz

Olympos Teleferik programımızın son adımında yine teleferik kabinine gireceksiniz ve bu sefer on dakika boyunca yere yaklaşan evleri, ormanlık alanları ve çöken bulutları izleyeceksiniz.

Artık daha cesur ve profesyonel bir şekilde keyif alacağınız bu ikinci teleferik bölümünde bol bol fotoğraf çekmenizi öneririz; çünkü bir daha böyle bir fırsat bulamayabilirsiniz!

İniş alanına geldiğinizde aracımızın sizi otelinize götürmek için beklediğini fark edeceksiniz. Ardından konforlu yolcu koltuğumuzda yerinizi alacak ve programımızı keyifli bir şekilde tamamlayacaksınız.

Özetle Kemer’de eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız Olympos Teleferik programına online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Alış saati ve deneyim tarihi için, tıpkı düzenlediğimiz diğer günlük Kemer turları gibi, lütfen çekinmeden bizimle iletişime geçin. Turunuzu 24 saat önceden iptal edebilir ve tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

Gitmeden  Önce Bilmeniz Gerekenler

Transfer Noktası ve Zamanı

Otellerin ana girişinde buluşma saatinde hazır olmalısınız. Misafirlerin otellerden alınma saatleri değişiklik gösterebilir. Lütfen tam saat için bizimle iletişime geçin.

Kemer Olympos Teleferik turu “Yüzdüm ve Antalya denizinde çok vakit geçirdim, şimdi farklı bir deneyim yaşamak istiyorum” diyenler için organize edildi. Bunu söylerseniz bu güzel şehri yukarıdan da izleyebilirsiniz.

Olympos Teleferik turu , Akdeniz manzarası eşliğinde gürültüden ve serinlikten uzak bir teleferik yolculuğu yapmanız için düzenleniyor. Sıcak tutan kıyafetlerinizi önceden hazırlamanızı öneririz.

Dahil olanlar

Transfer
Klimalı minibüs ile ulaşım
Sigorta
Teleferik ücreti

Hariç olanlar

Diğer içecekler
Fotoğraf ve videolar

Kemer Olympos Teleferik
Kemer Olympos Teleferik
Yanınıza ne almalısınız?

Güneş gözlüğü
Fotoğraf Makinesi
Şapka

Bunlarda ilginizi çekebilir.

  Kemer Jeep Safari Turu
  Kemer Atv Safari
  Kemer Buggy Safari

Sık Sorulan Sorular!

Kemer Olympos Teleferik turu ücreti kişi başı 1060 TL

Türkiye’nin en uzun teleferiği Bursa’da dır.

Olympos Teleferik yolculuğu yaklaşık 10 dk. sürmektedir.

1 Mayıs – 31 Mayıs Saat 10:00 – 18:30 Her Gün
1 Haziran – 30 Eylül Saat 10:00 – 19:00 Her Gün
1 Ekim – 31 Ekim Saat 10:00 – 19:00 Her Gün
1 Kasım – 31 Aralık Saat 10:30 – 17:00 Her Gün

Tur İncelemeleri

Henüz yorum yok.

Yorum yapın.

Puanınız