Alanya yunus gösterisi Sealanya Dolphinpark  ile tatilinize renk katmayı unutmayın. Dünya’nın en akıllı ve sevimli hayvanları olan yunusların dünyasına siz değerli misafirlerimizi davet etmekten mutluluk duyarız. Bu muhteşem yunus gösterisini izlemekle kalmayacak, bu sevimli hayvanlarla yüzmenin tadını da çıkaracaksınız.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Klimalı otobüsler
Sigorta
Rehberlik
Yunus gösterisi

Hariç olanlar

İçecekler
Fotoğraf ve videolar
Yunuslarla yüzme

Alanya Yunus Gösterisi Hakkında

Bazen her birimiz, yunus görme ümidiyle uçsuz bucaksız, masmavi denize bakarız. Bazı şanslı olanlar dalgalar arasında süzülen yüzgeçleri hatta suda yüen memeli sürüleri bile görmeyi başarır. Bu yaptığımız şey aslında bizleri hayatın zor ve yorucu yaşamından tamamen uzaklaştırarak, zihnimizi dinlendiriyor.

Akdeniz, Deniz kestanesi, kaplumbağalar. Ahtapotlar, istakozlar, köpekbalıkları, vatozlar, müren yılanları ve barakudalar dahil olmak üzere 700’den fazla balık; kabuklu deniz ürünleri ve sürüngen türündeki deniz canlılarına ev sahiplii yapmaktadır. Aynı zamanda bunların yanı sıra ılıman iklim ve sıcak akıntıların olması sebebiyle de egzotik türlerde burada bulunmaktadır.

Fakat bu deniz canlıları bir Yunus Balığı gibi böyle bir duyguya ve saygıya sahip değildir. Çünkü  yunus balıklarının insanların dostu olduklarını, boğulan bir kişi gördüklerinde bile bir insanı tanıyıp onu suyun yüeyine çıkardıklarını, aynı zamanda yüksek zekaya ve ultrason kullanarak birbirleriyleiletişim kurma yeteneklerine sahip olduklarını hepimiz biliyoruz.

Alanya Yunus Akvaryumu

 Alanya yunus akvaryumu Türkiye’nin en büyüğüdür. 5 hektardan fazla bir alanı kaplayan devasa bir deniz kıyısında bulunmaktadır. Burada biri birbirinden farklı 15 yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Tropikal havuzun dibinde mercanları ve egzotik balık çeşitlerini de göreceksiniz. Atlantis havuzu kemerleri, sütunları ve batık heykelleri ile batık bir antik kenti andırmaktadır.

Alanya yunus gösterisine gitmek için sabahın erken saatlerinde sizleri bulunmuş olduğunuz otelinizden konforlu bir aracımızla alarak başlıyoruz. Keyifli bir yolculuğun sonunda yunus gösterisinin gerçekleşeceği yere geliyoruz. Burada sizleri birbirinden eğlenceli ve heyecanlı gösteriler bekliyor olacaktır. Hatta gününüzün nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız. Çünkü parkın her köşesi sizi macera ve eğlence dünyasına çekiyor. Aileniz ya da sevdiklerinizle bu tura katılmak siin için daha iyi olacaktır. Çünkü çocukların çok sevdiği ve eğlendiği bir aktivite programıdır. Hatta çocuk havuzu, korsan gemisi şeklinde bir mini su parkı da bulunmaktadır.

Alanya Yunus Gösterisi

 Alanya Yunus Gösterisi, öğleden sonra  ve akşam olmak üere günde 2 kez yapılmaktadır. Bu gösteri ortalama 50 dakika sürmektedir. Yunus gösterisi turistler ve yerli tatilcilerimiz arasında en popüler proramlarımızdan biridir. Bu yüzden biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ediyoruz.

Yunus Gösterisi inanılmaz derecede eğlencelidir. Burada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Eğer şanslıysanız biletinii ön sıralardan alabilir, muhteşem bir gösteriye şahit olabilirsiniz.

Yunusların top ve çemberlerle yaptığı inanılmaz oyunlar, burun üerinde gezinen eğitmenler, müzik eşliğinde dans eden kürklü foklar adeta sizi alıp farklı bir dünyanın içine çekiyor.

Gerçek Sanatçılar Yunuslar

Alanya Yunus gösterisini izlerken yunusların sadece zeki ve akıllı hayvanlar olduklarını değil, aynı zamanda yetenekli sanatçılar olduklarını göreceksiniz. Çok hızlı bir şekilde balık yakalayabilirler, ustaca top oyanayabilirler, suyun üzerinde bulunan çembere atlayabilir, eğitmenleri burunlarında yuvarlayabilirler ve onlarla çeşitli jimnastik hareketleri yapabilirler.

Buna ek olarak, yunuslar müzikle güzelce dans ederler, yüzgeçleriyle alkışlarlar ve komik bir şekilde eğilirler, sevecen ve iletişime yatkındırlar, bu yüzden kendilerinin okşamaya ve fotoğraf çekmeye izin verirler.

Yunuslarla yüzmek

Alanya Yunus Akvaryumu turunda yunuslarla yüzebilir ve eğlenebilirsiniz. Belki de gösterinin en unutulmaz ve duygusal kısmı bu olabilir. Aslında bu yalnızda bir eğlence değil aynı zamanda zihinsel olarak rahatlama ve iç dengenin yeniden sağlanmasıdıır. Yunusların empati yeteneğine sahip oldukalrı araştırılıp, kanıtlanmıştır. Bir kişinin duygusal durumunu şaşırtıcı bir şekilde anlarlar ve empati kurabilirler.

Yunuslarla iletişimin çocuklar üzerinde de yararlı bir etkisi vardır. Çocuklar yunuslar sayesinde  sevecen, daha sakin, daha nazik, daha az saldırgan ve alıngan hale gelebilirler.

Alanya Yunus akvaryumunda 4-7 yaş arası çocuklar yetişkinler eşliğinde, 7 yaş üzeri ise kendi başlarına yunuslarla yüzebilirler. Yüzmeden önce mutlaka sudaki davranış kuralları ve güvenlik önlemleri hakkında kısa bir brifing almalı ve özel ekipman giymelisiniz.

Alanya yunus gösterisine katılmak ve deniz sakinlerinin en zeki hayvanları olan yunuslarla yüzmek, çocukların neşeli ve mutlu olmalarına sebep olacaktır.

Alanya yunus gösterisi Sealanya Dolphinpark  ile tatilinize renk katmayı unutmayın. Dünya’nın en akıllı ve sevimli hayvanları olan yunusların dünyasına siz değerli misafirlerimizi davet etmekten mutluluk duyarız. Bu muhteşem yunus gösterisini izlemekle kalmayacak, bu sevimli hayvanlarla yüzmenin tadını da çıkaracaksınız.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Klimalı otobüsler
Sigorta
Rehberlik
Yunus gösterisi

Hariç olanlar

İçecekler
Fotoğraf ve videolar
Yunuslarla yüzme

Alanya Yunus Gösterisi
Alanya Yunus Gösterisi
Kemer Yunus Gösterisi
Antalya Yunus Gösterisi
Yanınıza ne almalısınız?

Mayo
Havlu
Güneş gözlüğü
Krem
Şapka

Bunlarda ilginizi çekebilir.

Aquajoy Su Parkı
Alanya Dalış Turu
Alanya ATV Safari

Sık Sorulan Sorular!

Alanya yunus gösterisi ücreti kişi başı 780 Tl.

  • Transfer
  • Sigorta
  • Giriş Ücreti
  • Rehberlik
  • Yunus Gösterisi

Tur İncelemeleri

Henüz yorum yok.

Yorum yapın.

Puanınız