Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu; büyüler, rahatlatır ve aynı zamanda enerji ile doldurur, size her anın kıymetini bilmeyi öğretir ve doğanın büyüklüğünü ve güzelliğini bir kez daha gösterir.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Sigorta
Rehberlik
Öğle yemeği
Sınırsız soft içecek
Tekne turu

Hariç olanlar

Fotoğraf ve videolar
İçecekler

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu (Green Kanyon turu), gürültüden uzak, sessiz bir yer arayanlar için tam da uygun bir aktivitedir.

Alanya’ya tatil için geldiyseniz, yeşil kanyona da bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu yerlerin nefes kesen doğal güzelliklerini görmekle kalmayacak, aynı zamanda güzel ve keyifli bir gün geçireceksiniz.

Zümrüt bir gölet boyunca yat gezisi yaptıktan sonra , kristal berraklığa sahip olan gölette yüzüp, güneşlenebilecek hatta balık bile tutabileceksiniz. Bu aktiviteleri gerçekleştirirken, bu eşsiz manzarada çok güzel fotoğraflarda çekeceksiniz.

Alanya’ya geldiğinizde, bu bölgenin doğa ve hava koşulları koşulları hakkında zaten bir fikriniz olacaktır. Birbirinden güzel kumlu plajlar, masmavi denizler ve yemyeşil dağlar ve vadiler göreceksiniz.

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu Hakkında

Türkiye’de gezilebilecek en güzel yerler deyince aklımıza her zaman Pamukkale travertenleri, Kapadokya peri bacaları ve Maldivleri andıran Salda Gölü eşsiz doğal güzellikler gelmektedir. Fakat Türkiye’deki güzellikler bunlarla sınırlı değildir.

Türkiye’de tatil yaparken hiçbir zaman egzotik bir adada ve tropik bir ormanda tatil yapmayı beklemiyoruz ama burada birbirinden güzel sürprizlerle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

İşte Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu da beklentilerinizi karşılayan bir güzelliğe sahip olmakla birlikte adeta sizi büyüleyecektir. Yeşil kanyon şelaleler, zümrüt yeşili sular,  yeşilliklerle dolu ve gökyüzüne doğru yükselen kayalarla çevrili bir kanyondur.

Burayı en az bir kere gördükten sonra sonsuza kadar burada kalmak isteyeceksiniz. Tamamen şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe olup, berrak zümrüt yeşili suyun ve güneşin tadını çıkaracaksınız.

Yeşil Kanyon, 350 metre yükseklikte yer almaktadır ve deni seviyesinin üstündedir. Burası yapay olarak oluşturulmuş bir bir rezervuardır. Sadece Alanya’nın değil, Türkiye’nin en büyüğüdür. Bu kanyonda 27 tane doğal kaynak aktığı için kanyondaki su her zaman serin ve berraktır.

Rezervuar, bir hidroelektrik santralinin inşası sonucu oluşmuştur, derinliği yaklaşık 100 metredir ve uzunluğu 14 km’dir. Buradaki su, Alanya’daki Yeşil Kanyon’un adını aldığı olağanüstü bir zümrüt tonuna sahiptir.

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu Programı

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu Programı diğer turlardan farklıdır. Sizleri konaklamış olduğunuz otelinizden alarak transferinizi sağlıyoruz. Kanyona giderken müthiş dağ manzaralarına , yeşilliklerle dolu yamaçlara ve çok yıllık iğne yapraklı ağaçlara hayran kalacaksınız.  Yükseldikçe, dağlardaki havanın ne kadar temiz ve soğuk olduğunu hissedeceksiniz.

Burada sıcağı ve kavurucu güneşi hissetmeyeceksiniz. Sadece hafif esen rüzgarı, taze çam ağaçlarının kokusu ve yaprakların hışırtısını hissedeceksiniz. Yol boyunca Yeşil Kanyonun muhteşem manzarasını bizlere sunan yerlerde molalar vereceğiz. Gördüğünüz doğal güzellik inanılmaz derecede doygun ve muhteşem.

Alanya Yeşil Kanyon Tekne turunun en heyecan verici özelliklerinden biriside küçük ve büyük göller boyunca konforlu bir yatta yürümek gibidir. Gemi ne kadar uzağa yelken açarsa, çevredeki manzara o kadar güzelleşecek, dağ yamaçlarının yerini devasa kayalar alacak ve iğne yapraklı ormanlar yerini yaprak döken korulara bırakacak. Her gittiğimiz koyda suyun rengi birbirinden farklı olduğundan dolayı turumuz muhteşem çekim garantilidir.

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turuna ailenizle rezervasyon yaptırabilirsiniz. Onlarla güzel manzaralara şahit olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bir de burada herkes kendi zevkine ve beğenisine göre bir şeyler bulup, güzel fotoğraflar çekecektir.

Serin zümrüt sularda yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini çıkarmanın yanı sıra bir yattan atlayabilir, balık tutabilir, gölet kıyısında şirin bir restoranın terasında yöresel alabalıkların tadına bakabilirsiniz. En genç gezginciler için ilginç bir eğlence programı da sunulmaktadır. Bir sihirbazın performansına katılabilir ve hatta hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

Yeşil Kanyon’un İlgi Çekici Yerleri

Yeşil Kanyon, doğa severler için gerçek bir cennettir. Dev dağlar, zümrüt yeşili suyu, sudan yukarı yükselen kayalar ve küçük adalar, koylar, mağaralar ve tüm bu resimlerin birbirinin yerini alması sıkılmanıza izin vermeyecek. Bu olağanüstü yerde, doğayla bütünleşmeyi her zamankinden daha fazla hissedeceksiniz, dalgaların yumuşak hışırtısı ve rüzgarın fısıltısı size tüm sıkıntıları unutturacaktır.

Huzur ve uyum, rahatlama ve hayranlık, zevk ve mutlak mutluluk – bunlar bu cennette bulunan bir kişinin durumunu ve duygularını tanımlayabilecek kelimelerdir.

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu; büyüler, rahatlatır ve aynı zamanda enerji ile doldurur, size her anın kıymetini bilmeyi öğretir ve doğanın büyüklüğünü ve güzelliğini bir kez daha gösterir.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Sigorta
Rehberlik
Öğle yemeği
Sınırsız soft içecek
Tekne turu

Hariç olanlar

Fotoğraf ve videolar
İçecekler

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu
Side Green Kanyon Tekne Turu
Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu
Yanınıza ne almalısınız?

Güneş gözlüğü
Krem
Şapka
Mayo

Bunlarda ilginizi çekebilir.

Antalya Starcraft Tekne Turu
Antalya Tekne Turu
Antalya Dalış Turu
Tazı Kanyonu Turu

Sık Sorulan Sorular!

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu ücreti kişi başı 750 TL.

  • Transfer
  • Tekne turu
  • Sigorta
  • Rehberlik
  • Öğle yemeği

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu Manavgat’ta bulunan Oyma Pınar Barajında düzenlenmektedir.

Yeşil Kanyon, Manavgat merkezden yaklaşık 24 km uzaklıktadır.

Tur İncelemeleri

Henüz yorum yok.

Yorum yapın.

Puanınız