Side Green Kanyon tekne turu her yaş için uygundur. Her yıl pek çok ziyaretçi mutlaka yaz planlarına Side’yi de eklemektedir.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Sigorta
Rehberlik
Öğle yemeği
Tekne turu

Hariç olanlar

Fotoğraf ve videolar
İçecekler

Side Green Kanyon Tekne Turu (Yeşil Kanyon), Türkiye’yi tatilcilerin pek aşina olmadığı bir açıdan görmenizi sağlayacak. Güneşli bir ülkeye tatile gelen pek çok kişi, Türkiye’nin kumlu plajları, zümrüt suları ve kayıp lagünlerinin yanı sıra birçok sürpriz hazırladığının farkında bile değil.

İç Anadolu’ya gidebilir, Kapadokya’nın vadileri boyunca yürüyebilir, Pamukkale’nin kar beyazı teraslarına gezi yapabilir, batık şehirleri aramak için denizin derinliklerine dalabilir ve denizin derinliklerine inebilirsiniz.

Tarihi ve mimari anıtların ve eşsiz doğa olaylarının yanı sıra, Türkiye’de cennet denilebilecek birçok yer var – tropik ormanlar ve yeşilliklerle dolu kıyılar, dağ geçitleri, şelalelerin berrak berrak suları, nehirler… Bu egzotik yerlerden biri, Akdeniz kıyısında, Antalya ilinde yer alan Green Kanyon diğer adıyla Yeşil Kanyon’dur.

El değmemiş doğanın içinde olmak için uzun mesafeler kat etmenize gerek yok, Side Green Kanyon Tekne Turu Side’den  sadece 30 dakika sürüyor ve yaklaşık 25 km’lik bir yolculuktan sonra. Kendinizi şehrin gürültüsünden, kavurucu güneşten ve bunaltıcı sıcaktan uzakta bulacaksınız.

Side Green Kanyon Tekne Turu

Side Green Kanyon Tekne Turuna, Manavgat nehri boyunca 25 km lik bir yolculukla başlayacaksınız. Yolda, çevrenizdeki manzaraların ne kadar hızlı değiştiğine şaşıracaksınız – yamaçlar, iğne yapraklı ormanlar, korular ve vadiler.

En pitoresk yerlerde, temiz havayı solumak için molalar verecek, yerel güzellikleri hafızalara ve resimlere yansıtacaksınız. İzleme platformları, Yeşil Kanyon’un olağanüstü manzarasının pitoresk manzaralarını sunar. Bu yerlerin güzelliği gerçekten doğaüstü ve suyun rengi mavi ve yeşilin yüzlerce tonunu bir araya getiriyor.

Kanyonun içinden Green Kanyon tekne turu, programın en heyecan verici kısmıdır. Boğazı çevreleyen kayaların yerini yumuşak dağ yamaçları, yaprak döken ormanlar – uzun, ince sedir ağaçları, turkuaz ve zümrüt tonları alacak.

Side Green Kanyon Tekne Turu ile hafif esintiden ve dalgaların yumuşak fısıltısından keyif alacak, doğayla uyum ve bütünlük hissedeceksiniz. Macera arayanlar ve doğa tutkunları, çocukluklarına geri dönebilecek ve yattan inip gölün serin zümrüt sularına atlayabilecek, eğlence programına ve yarışmalara katılabilecekler.

Side Yeşil Kanyon Turu

Yeşil kıyıları ve koyları, sudan yükselen ve dağ zirvelerine bulutlara ulaşan kayaları görünce hayran kalırsanız, Side Green Kanyon Tekne Turu tam size göre. Barış ve uyum, rahatlama ve hayranlık – tura katılan bir kişinin durumunu böyle tanımlayabilirsiniz.

Yapay olarak oluşturulan rezervuar, bir hidroelektrik santralinin inşasının bir sonucu olarak ortaya çıktı ve şimdi turistlerin ve yerlilerin Toros Dağları ile çevrili en saf gölün kıyısında dinlenmeyi sevdiği bir milli parkın parçası.

Yeşil Kanyon boyunca seyahat etmek hem rahatlatır hem de enerji ile doldurur, doğanın büyüklüğünü gösterir ve her anın kıymetini bilmeniz için sizi cesaretlendirir.

Oymapınar Baraj Gölü

Oymanpınar, Türkiye’nin 5. büyük barajıdır ve rezervuar unsurunun bir parçasıdır. 185 metre yüksekliğindeki beton bir yay, daha yüksek uçurumları birbirine bağlar ve yapının devasa boyutları gerçekten etkileyicidir. Side Green Kanyon Tekne Turu esnasında Oymapınar Barajını keşfedebilir, büyük ve küçük kanyonlarda gezinebilirsiniz.

Kanyona akan 27 doğal kaynak sayesinde Türkiye’de daha saf ve berrak su bulunmamakta ve turkuaz-zümrüt rengi tonundan dolayı  “Yeşil Kanyon” adını almıştır.

Öğle yemeği ve serbest zaman, otele dönüş

Side Green Kanyon Tekne Turunun ardından, pitoresk bir terasta yerel yemeklerin tadına bakabileceğiniz, bir fincan aromalı kahve içebileceğiniz ve çevredeki doğanın güzelliğinin tadını çıkararak rahatlayabileceğiniz bir restorana gideceksiniz.

Öğle yemeğinden sonra gölde yüzmek ve güneşlenmek, kano yapmak veya balık tutmak için yeterli zamanınız olacak.

Side Green Kanyon Tekne Turu ile geçireceğiniz bir gün size hoş hatıralar bırakacak, ailenizi ve sevdiklerinizle birlikte büyük keyif alacaksınız.

Side Green Kanyon tekne turu her yaş için uygundur. Her yıl pek çok ziyaretçi mutlaka yaz planlarına Side’yi de eklemektedir.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Sigorta
Rehberlik
Öğle yemeği
Tekne turu

Hariç olanlar

Fotoğraf ve videolar
İçecekler

Side Green Kanyon Tekne Turu
Side Green Kanyon Tekne Turu
Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu
Yanınıza ne almalısınız?

Güneş gözlüğü
Krem
Şapka
Mayo

Bunlarda ilginizi çekebilir.

Tazı Kanyonu-Selge Antik Kenti Turu
Antalya Rafting Buggy Safari
Side Türk Hamamı
Tazı Kanyonu Turu

Sık Sorulan Sorular!

Side Green Kanyon tekne turu ücreti kişi başı 750 TL.

  • Transfer
  • Tekne turu
  • Sigorta
  • Rehberlik
  • Öğle yemeği

Side Green Kanyon tekne turu Manavgat’ta bulunan Oyma Pınar Barajında düzenlenmektedir.

Yeşil Kanyon, Manavgat merkezden yaklaşık 24 km uzaklıktadır.

Tur İncelemeleri

5.00 based on 1 review
4 Ağustos 2023

It was amazing, kind staff. The view was perfect! 👍🏻 Highly recommended

Yorum yapın.

Puanınız