Alanya Türk Hamamı, Antik Çağlardan beri var olan ve hala devam etmekte olan bir gelenektir.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Klimalı otobüsler
Sigorta
Kese
Köpük
Yağ masajı
Çay ikramı

Hariç olanlar

Fotoğraf ve videolar
İçecekler

Alanya Türk Hamamı Hakkında

 Biliyorsunuz her tatilden önce alışveriş yapıp, tatilde kullanacağımız mayo, her türlü güneş öncesi ve sonrası kremleri gibi eksiklerimizi tamamlarız. Belki de bu bizleri en çok yoran faktörlerden birisi olur ve beklenen bir tatili bu denli mahvedemez.

Güzel bir tatil yaparken beyaz kumda ve ılık, mavi denizin dalgalarında muhteşem fotoğraflar için mükemmel bir bronzluk şart. Tabi ki artık günümüzde ileri teknoloji sayesinde bunları yapay olarak gerçekleştirmek mümkündür. Fakat doğal bronzluğu doğal olarak gerçekleştirmek ve sevdiklerimizi tenimizin rengine hayran bırakmak daha keyifli bir süreçtir.

Alanya Türk Hamamı Tur programına katılarak cildiniz güzel bir bronzluğa hazırlanmaktadır. Teniniz uyguladığınız güneş kremleri ve yağları bu sayede vücudunuzun içine kolayca çekecektir. Böylece bronzluk hızlı ve eşit bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korunmaya yardımcı olur.

Yöre sakinleri ve deneyimli tatilciler, tatilinizin ilk günlerinde Alanya’daki Türk hamamını ziyaret etmenizi tavsiye eder. Gerçekleştirdiğiniz bir Türk Hamamı programından sonra cildiniz sıcaklık değişikliklerinden ve stresten kurtulacaktır.  İyi bir dinlenme için hazır olacaktır.

Türk Hamamının Önemi

Türk Hamamları kökenlerini Roma Hamamlarına borçludur. Fakat zamanla İslam kültürünün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Şu an da bile Türkiye’de hamam kültürü felsefe haline gelmiştir ve Türk Hamamını ziyaret etmek özel bir ritüeldir.

Yöre sakinleri tüm günlerini hamamda geçirebilir. Bunun yanında hamamda rahatlarken gelecekle ilgili haberleri ve planları paylaşabilir, aile meselelerini tartışabilir. 30-50 derecedeki sıcaklık buna katkıda bulunur. Bunun yanında Türk Hamamını Rus ve Avrupa rejimlerinden ayıran faktör ise sıcaklık rejimidir. Sıcağa aşırı duyarlılığı olan kişiler ve çocuklar için bile uygundur.

Alanya Türk Hamamı Turunda Kaliteli Hizmet

Pandemiyle beraber insanların restoranlar, oteller, spor salonları ve hamamlar gibi halka açık yerlere olan güvenini kaybettiğini hepimiz biliyoruz.

Ancak tarihin de gösterdiği gibi, zor durumlar  ve süreçler, konfor alanınızdan çıkmanıza ve bir adım daha yükseğe tırmanmanıza yardımcı olmaktadır.

Bu, Türkiye’nin turizm sektöründe oldu .Sırasıyla gereksinimler ve hizmet kalitesi de arttı.

Pandemi sonsuza dek aklımızı alt üst etti ve bizleri değerlerimizi yeniden düşünmeye zorladı. Artık sağlığın parayla satın alınamayacağını, her anın değerli olması gerektiğini, sevdiklerinizle geçirilen her dakikanın paha biçilemez olduğunun farkına varmamıza sebep oldu.

Bu nedenle, güneş yanığı gibi küçük sıkıntıların uzun zamandır beklenen tatili gölgede bırakmamasına, yumuşak deniz ve güneşin tadını çıkarmaya engel olmamasına ve değerli zamanınızı almamasına önceden dikkat etmekte fayda vardır.

Size yalnızca yüksek kaliteli hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu nedenle seçimimiz yalnızca geniş bir hizmet yelpazesi sunmakla kalmayıp, aynı zamanda hijyenik ve sıhhi standartlara da uygun Türk Hamamı kompleksini seçmekle olacaktır.

Hijyenik koşullarda, geleneksel müzik ve güler yüzlü bir personel eşliğinde gerçekleşen Türk Hamamı size huzur ve rahatlama duygusu verecektir. Zamanın durduğunu ve sadece rahatladığınızı hissedeceksiniz. Türk Hamamı sadece vücudu iyileştirme etkileri ile bir tür meditasyondur diyebiliriz.

Alanya Türk Hamamı Programı – Alanya Hamam Fiyatları

Alanya’daki bir Türk hamamı aslında bir dizi sağlıklı yaşam prosedürüdür, hem yetişkinler hem de çocuklar için uygun bir programdır. Aynı zamanda bağışıklık sistemi zayıflamış insanlar için de hamam prosedürleri basitçe gereklidir.
Hamamın ilk odası ahşap kaplıdır ve işlem sırasında akciğerlerin ve solunum yollarının çalışması için son derece faydalı olan kokulu buharları içinize çekmenizi sağlar.

Bir sonraki oda mentollü buhar odasıdır. Burada kaslarınız gevşer, cildinizin gözenekleri temizlenir ve açılır.

Daha sonra ise mermer salon gelir. Isıtılmış mermer plakaların üzerinde yatarken, bir enerji ve güç dalgası hissedeceksiniz. Sizler deneyimli terapistlerin yapmış olduğu çeşitli masaj türleri sayesinde cildinizdeki tüm ölü derilerden kurtulacaksınız.

Genel olarak, prosedürler bir saat sürecektir. Bunlar buhar odası, sabun masajı, ovma ve uçucu yağlar kullanılarak yapılan masajdır. Ayrıca gençleştirici deniz yosunu bazlı bir yüz maskesi de alacaksınız.

Türk Hamamından Sonra Bronzlaşma ve Gençleşme

Alanya Türk Hamamı Turu programını gerçekleştirdikten sonra cildiniz güneşlenmeye ve bronzlaşmaya hazırlandı. Hassas bir cilde sahip olsanız bile kavurucu güneş sizin için tehlike oluşturmaktan uzaklaştı diyebiliriz. Tabi ki yine güneşe çıkmadan önce gerekli krem ya da yağlarınızı kullanmaktan vazgeçmeyin.
Alanya’daki Türk hamamını ziyaretinizi tamamladıktan sonra havuz başında dinlenmek hoş bir bonus olacaktır.

Alanya Türk Hamamı, Antik Çağlardan beri var olan ve hala devam etmekte olan bir gelenektir.

Dahil olanlar

Otelden Transfer
Klimalı otobüsler
Sigorta
Kese
Köpük
Yağ masajı
Çay ikramı

Hariç olanlar

Fotoğraf ve videolar
İçecekler

Alanya Türk Hamamı
Side Hamam Masaj Sauna
Antalya Hamam Programı
Alanya Türk Hamamı
Belek Hamam Programı
Yanınıza ne almalısınız?

Özel ihtiyaçlar için para

Bunlarda ilginizi çekebilir.

  Aquajoy Su Parkı
  Alanya Tekne Turu
  Tazı Kanyonu Turu

Sık Sorulan Sorular!

Alanya Hamam fiyatı kişi başı 250 TL.

  • Otelden Transfer
  • Klimalı otobüsler
  • Sigorta
  • Rehberlik
  • Kese
  • Köpük
  • Yağ masajı
  • Çay ikramı

Tur İncelemeleri

Henüz yorum yok.

Yorum yapın.

Puanınız