İstanbul Günlük Turlar

İstanbul Günlük Turlar ile çok uygun fiyatlı gezilerin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda gezini sırasında sizlere profesyonel bir rehber eşlik edecektir.

İstanbul’un birbirinden tarih kokan mekanlarını ve muhteşem manzaralara sahip yerlerini keşfetmek istemez misiniz?

İstanbul Günlük Turlarla sizler de internet sitemizi ziyaret edip, online rezervasyon yapabilirisiniz.

İstanbul Günlük Turlar ile Nereleri Gezebiliriz

istanbul’da merak ettiğiniz ve gezebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

*Ayasofya Camii

Ayasofya Camii,  Ayasofya Kilisesi ya da Ayasofya Müzesi olarak da bilinmektedir. Bizans imparatoru olan Juntinianus tarafından 532-537 yıllarında istanbul’un tarihi yarımadasına inşa edilmiştir. Fakat 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilip, camiye dönüştürülmüştür.

1934 yılında ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından müzeye dünüştürülmüştür. 2020 yılında tekrardan cami statüsü verilmiştir.

*Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, İstanbul’un Sarayburnu ilçesinde bulunmaktadır. Osmanlı’nın 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca idare merkezi ve padişahların yaşadığı saray olarak kullanılmıştır.

Topkapı sarayı 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Abdülmecid’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar padişahların yerleşim merkezi olmuştur.  Saray halkı Dolmabahçe sarayı ya da diğer saraylarda yaşamaya başlayınca boşaltılmıştır.

*Galata Kulesi

Galata Kulesi İstanbul’un Beyoğlu semtinde bulunmaktadır. İsmini bulunduğu Galata semtinden almaktadır. İl başlarda gözetleme kulesi olarak inşa edilmiştir. Fakat günümüzde müze ve sergi alanı olarak kullanılmaktadır.

 *Hipodrom

Hipodrom, tarihte ilk olarak Roma ve Antik Yunan Medeniyetlerinin, atlı sporlarının yapıldığı koşu yolu ve satdyumu olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise şans oyunu olan at yarışlarının yapıldığı yer olarak kullanılmaktadır.

*Taksim Meydanı

Taksim Meydanı İstanbul’un Beyoğlu ilçesinide bulunmktadır ve İstanbul’un en önemli noktalarında birisidir. Bu meydan en büyük turistik çekim yerlerinden olma özelliği taşımaktadır.

İstanbul Günübirlik Tur Programı ve Çocuklarla Ziyaret edilebilecek Yerler

İstanbul’da çocuklarınızla katılabileceğiniz birçok günübirlik tur programı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyle:

*İstanbul Akvaryumu

İstanbul Akvaryumu, Dünya’nın her yerinden farklı türlerde balıkların bulunduğu en büyük akvaryumudur.  Hatta kendi türündeki akvaryumlarla kıyasladığımızda belki de en yenisi diyebiliriz.

Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplamda 17 tema ve 1 yağmur ormanına sahiptir. Sizlerde çocuklarınızla burada eğlenceli ve hoş vakit geçirebilirsiniz.

*Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, şair Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında kurulmuştur. Bu oyuncak müzesinde Sunay Akın’ın 20 yıl boyunca, 40’tan fazla ülkeden almış olduğu oyuncaklardan oluşturulmuştur.

Bu oyunak müzesinde çocuklarınızla çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra boğazda yapılan tekne turundan çocuklarınız büyük keyif alacaklardır.

İstanbul’da Günübirlik Turlar ile Görülmesi Gereken Yerler

İstanbul Günübirlik Turlar ile bu şehrin orijinal semtlerini gezmenizi ve aşağıdaki turistik yerleri mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Hatta bu gezileri bir rehber eşliğinde gerçekleştirmek çok daha güzel olacaktır. Çünkü geçmişin gerçeklerini ve efsanelerini size en iyi şekilde o aktaracaktır.

Fatih bölgesinde:

 • Sultan Ahmet Camii;
 • Topkapı Sarayı;
 • Yerebatan Sarnıcı;
 • Aziz Sophie Katedrali;
 • Hipodrom Meydanı;
 • Gülhane Parkı;
 • Valens Su Kemeri;
 • Aziz Irene Kilisesi.

Haliç Körfezi’nin diğer tarafında:

 • Galata kulesi;
 • Taksim Meydanı;
 • İstiklal caddesi.

Eyüp bölgesi. Burada birçok dini yapı var:

 • Eyüp Sultan Camii;
 • Ebu Eyüp el-Ansari Türbesi;
 • Osmanlı mezarı;
 • Mehmed V Türbesi;
 • Eyüp mezarlığı;
 • Abdest çeşmesi.

İstanbul’da denizde nerede yüzülür?

Marmara Denizi kıyısında birkaç donanımlı ücretsiz plaj bulunmaktadır. Bunlar; Gne, Meneke, iroz Halk, Caddebostan.

Adalar’a nasıl gidilir?

Şehrin her iki bölgesinden (Avrupa ve Asya) Prens Adaları’na feribot seferleri bulunmaktadır.

İstanbul’da bir hafta sonu nasıl geçirilir?

Hafta sonunu ünlü yerleri dolaşarak geçirmek en iyisidir. Sultanahmet Camii’ni ziyaret edin, Galata Köprüsü boyunca yürüyün, mis kokulu balık-ekmek yiyin, unutulmaz bir şehir manzarası eşliğinde Boğaz’da tekne gezintisine çıkın. Ayasofya’yı bir kez ziyaret eden.

Türkiye sonsuza kadar kalbinizde kalacaktır.